Minint popiežiaus Jono Pauliaus II kelionės į Lietuvą 20-ąsias metines – gausu renginių
 
 

Rugsėjo 4–8 dienomis Lietuvoje minimos palaimintojo popiežiaus Jono Pauliaus II apaštalinės kelionės į Lietuvą dvidešimtosios metinės.

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, prisimindamas popiežiaus vizitą, teigia: „Jonas Paulius II buvo akivaizdus Dievo rūpesčio Lietuva ženklas. Jis – pirmasis popiežius, kuris aplankė Lietuvos žemę, šventasis, kuris savo žodžiu ir pavyzdžiu atėjo mus sustiprinti ir parodyti mums kelią“.

Daugelyje minėjimo renginių pasisakys daugiau negu dvidešimties knygų autorius, popiežiaus Jono Pauliaus II draugas ir biografas George`as Weigelis, atvykstantis iš JAV. G. Weigelis sovietmečiu įvairiai rėmė Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos leidybą ir sklaidą, aktyviai prisidėjo prie kovos su persekiojimu dėl religijos, organizavo politinių kalinių susitikimus su aukštais JAV pareigūnais. George`as Weigelis rašo straipsnius, ruošia apžvalgas visuomenės, politikos, kultūros, moralės, Bažnyčios klausimais daugeliui žurnalų bei laikraščių JAV.

Popiežiaus apsilankymo Lietuvoje dvidešimtųjų metinių proga rugsėjo pradžioje Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos Respublikos Seimas, Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus universitetas ir įvairios Nevyriausybinės organizacijos rengia minėjimo renginius.

Kauno arkivyskupija pal. Jono Pauliaus II apsilankymo Lietuvoje 20-metį iškilmingai minės ir švęs per didžiuosius Šilinių atlaidus, ypatingai rugsėjo 7-ąją – dieną, kai Jonas Paulius lankėsi Šiluvoje. Šis 20-metis iškilmingai buvo jau minimas gegužės 5-ąją, kuomet švęstas Kauno arkikatedros jubiliejus. Popiežių Pranciškų toje iškilmėje atstovavęs jo ypatingasis pasiuntinys Krokuvos kardinolas Stanisławas Dziwiszas – ilgametis Jono Pauliaus II asmeninis sekretorius – padovanojo palaimintojo popiežiaus relikvijas ir Kauno arkikatedroje bazilikoje buvo inauguruotas pal. Jonui Pauliui II skirtas altorius.

Šiaulių vyskupija Jono Pauliaus apsilankymą Šiauliuose ir Kryžių kalne minės per Šv. Kryžiaus Išaukštinimo iškilmę rugsėjo 14 d.

Visi renginiai >>  

 

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt