Išrinktos Lietuvos jaunimo dienų 2013 šv. Mišių giesmės
 
 

Vasario 11 d. Kauno arkivyskupijos kurijoje įvyko baigiamasis 2013 metų Lietuvos Jaunimo Dienų (LJD) šv. Mišių giesmių konkurso komisijos posėdis bei paskelbti nugalėtojai. Pirmąją vietą konkurse laimėjo Jeronimas Serebrinskas. Birželio mėnesį, kai į Kauną suvažiuos katalikiškas jaunimas iš visos Lietuvos ir pasaulio švęsti savo tikėjimo, šv. Mišių metu bus giedamos būtent konkurso nugalėtojo Jeronimo Serebrinsko giesmės. Šv. Mišias tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija ir Marijos radijas.

Komisija atrinko keletą kitų kompozitorių giesmių, kurios taip pat atitinka jaunatvišką šlovinimą bei liturgines nuostatas. Jos taip pat bus giedamos šv. Mišių metu. Tai giesmė „Tu mano sielai Šviesa“, aut. Silvija Miliūnaitė, giesmė „Garbinu Tave“, aut. Justina Arutiunian ir giesmė „Šlovinam Tave“, aut. Vytautas Strioga.

Komisijos nariai džiaugėsi, jog tai pirmas kartas LJD istorijoje, kai buvo sulaukta tokio kompozitorių susidomėjimo liturginių giesmių konkursu. Konkursantų gretose buvo ir tie, kurie jau ne pirmus metus rašo giesmes, ir tie, kurie tai darė pirmą kartą. Komisijos nariai – vyskupas dr. Kęstutis Kėvalas, kun. dr. Vilius Sikorskas, kun. lic. Artūras Kazlauskas, chorvedė muzikė Vita Liaudanskaitė-Vaitkevičienė, kompozitorius ir chorvedys Raimundas Martinkėnas, LJD 2013 liturginio choro vadovas Eugenijus Puzynia SJ ir LJD 2013 koordinatorė Kaune Vaida Spangelevičiūtė-Kneižienė – sakė, jog pirmiausia norisi padėkoti visiems konkursantams už jų meilę Viešpačiui ir Bažnyčiai, už jų talentus, už kūrybingumą. „Tegul Viešpats būna jūsų tikrasis atlygis, o Jo garbė – jūsų kūrybos pagrindas ir tikslas,“ – sakė komisijos nariai.

LJD giesmių konkursas vyko nuo 2012 m. rugpjūčio 15 d. iki 2013 m. sausio 15 d. Konkurse dalyvavo kompozitoriai iš Vilniaus, Kauno, Kretingos, Panevėžio.

Šiuo metu vyksta atranka į LJD 2013 liturginį chorą. Perklausos dar vyks vasario 20 d. 19 val. Kauno arkivyskupijos konferencijų salėje (Papilio g. 5, III a.).

Viktorija Urbonaitė
Lietuvos Jaunimo Dienos 2013
Atstovė spaudai

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt