Kaune vyko LJD 2013 organizacinės komandos posėdis
 
 2013 m. sausio 21 d. Kauno arkivyskupijos kurijoje vyko Lietuvos Jaunimo Dienų (LJD) organizacinės komandos posėdis. Šiame susirinkime dalyvavo arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, vyskupai Kęstutis Kėvalas ir Arūnas Poniškaitis, visų Lietuvos vyskupijų jaunimo centrų atstovai ir LJD 2013 organizacinė komanda. Susitikimą moderavo Lietuvos Jaunimo pastoracijos centro vadovė Roberta Daubaraitė – Randė.

Sausio 15 d. pasibaigė šv. Mišių giesmių konkursas. Kaip sakė liturgijos choro vadovas Eugenijus Puzynia SJ, konkursui buvo pristatytos šešių skirtingų kompozitorių sukurtos giesmės. Atranka vyks dviem etapais. Bus vertinamas muzikinis, liturginis ir estetinis išpildymas. Netrukus bus pradėtas rinkti LJD liturgijos choras. Atrankos vyks Kauno miesto mokyklose, į perklausas bus kviečiami jaunimo chorai bei pavieniai asmenys, norintys giedoti LJD šv. Mišių metu.

Atsakingasis už savanorius Mantas Kuraitis sakė, jog per dvi savaites užsiregistravo maždaug 200 savanorių. LJD tikimasi sulaukti 500 savanorių – 250 iš Kauno ir 250 iš visos Lietuvos.

Br. Carlo Bertagnin OFM, kuriantis LJD scenografiją, susirinkusiems pristatė scenos dekoravimo projektą.

Sesuo Dominyka Slepikaitė kalbėjo apie LJD metu Kaune vyksiančią Švč. Sakramento adoraciją, kuri prasidės birželio 28 d. 6 val. ryte ir baigsis birželio 30 d. 12 val.

Panevėžio jaunimo centro darbuotojai dalijosi savo mintimis apie LJD naujieną – bendrą  jaunimo rožinio maldą.

Visi susirinkusieji drauge šventė šv. Mišias. Vyskupas Kęstutis Kėvalas homilijos metu kalbėjo apie jauną vyną ir naujus vynmaišius. Vyskupas sakė, kad Lietuvos Jaunimo Dienos yra kaip tas naujas vynmaišis – tai metas, kada jauniems žmonėms apie Dievą kalbame naujomis formomis.

Pabaigoje aptartos Lietuvos Jaunimo pastoracijos centro veiklos vizijos ir planai. Lietuvos Vyskupų Konferencijos jaunimo pastoracijos tarybos pirmininkas vyskupas Arūnas Poniškaitis posėdžio pabaigoje pakvietė visus bendrai maldai.

Viktorija Urbonaitė
LJD 2013 atstovė spaudai
 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt