Lietuva įsitraukė į Europos piliečių iniciatyvą „Vienas iš mūsų“ (parašai renkami vyskupijų Šeimos centruose)
 
 

2012 m. balandžio 1 d. Europos Sąjungoje įsigaliojo Europos piliečių iniciatyvos reglamentas, kuris nustato ir suteikia Europos Sąjungos piliečiams naują dalyvaujamosios demokratijos priemonę – galimybę vienam milijonui Europos Sąjungos piliečių iš ne mažiau kaip septynių valstybių narių paraginti Europos Komisiją siūlyti teisės aktą Europos Sąjungos kompetencijai priklausančiais klausimais.

2012 m. rugpjūčio 22 d. LR Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo Europos piliečių iniciatyvą „Vienas iš mūsų“, kuria siekiama, kad iš Europos Sąjungos biudžeto nebūtų finansuojami žmogaus embrionų kamieninių ląstelių tyrimų projektai. Lietuvoje planuojama surinkti mažiausiai 20 tūkstančių šios iniciatyvos palaikytojų parašų.

KVIEČIAME JUS (16m.+) iki 2013 m. balandžio 1 d. 
apsilankyti artimiausiame vyskupijos ŠEIMOS centre ir
PASIRAŠYTI, 
kad NEBŪTŲ ATLIEKAMI EKSPERIMENTAI Su KAMIENINĖMIS LĄSTELĖMIS IŠ EMBRIONŲ.

Štai keletas kun. prof. dr. Andriaus Narbekovo minčių apie kamienines ląsteles:

„Žmogaus kamieninių ląstelių tyrimai ir jų panaudojimas teikia vilčių, kad bus galima pagydyti šiandien dar nepagydomas ligas. Žmogaus kamieninės ląstelės – tai embriono ir vaisiaus vystymosi metu bei suaugusio žmogaus audiniuose esančios nespecializuotos ląstelės, galinčios diferencijuotis į specializuotas įvairių audinių tipų ląsteles ir tuo pačiu atsinaujinti. Problema yra tame, kad paėmus kamienines ląsteles iš embriono, šis žūsta. Iš abortuotų embrionų ir vaisių paėmimas kamieninių ląstelių yra moraliai nepriimtinas dėl paties paėmimo būdo, nes tai prieštarauja donorystės esmei. Jokių etinių problemų nekelia kamieninių ląstelių paėmimas, laikantis tam tikrų etinių reikalavimų (pvz., turi būti gaunamas laisvas informuotas sutikimas kai donoras yra gyvas, arba artimųjų sutikimas donorui mirus) vaikui gimus iš placentos ar virkštelės kraujo bei paėmimas iš suaugusių žmonių, nes tai nesukelia grėsmės donoro gyvybei. Už suaugusių žmonių kamieninių ląstelių tyrimus šiemet paskirta Nobelio premija. Kadangi žmogus atsiranda nuo prasidėjomo momento, embriono ar vaisiaus sunaikinimas kamieninių ląstelių paėmimo tikslu yra visiškai nepriimtinas. Nemoralu sunaikinti vieno žmogaus gyvybės kitų žmonių gydymo tikslu. Akcija vadinasi "Vienas iš mūsų", nes mes visi buvome embrionais ir tie žmonės, kurie dabar yra embriono stadijoje, taip pat turi prigimtinę teisę į gyvybę”.

Lietuvos šeimos centras

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt