Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija išplatino viešą kreipimąsi dėl Teisingumo ministro siūlymo Partnerystės įstatymo projekto
 
 

Dėl Teisingumo ministro siūlomo Partnerystės įstatymo projekto diskriminacinio pobūdžio pataisymo

NŠTA, reaguodama į 2011-11-10 dienos Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus pateiktą Partnerystės įstatymo projektą, nori pastebėti ir pasidžiaugti, kad Ministras nedviprasmiškai įvardina, jog pagrindinė šio įstatymo funkcija – vaiko apsauga. Tai tikrai itin svarbus ir netgi esminis rūpestis, tačiau būdamas nuoseklus Ministras turėtų pripažinti, kad: 

– Valstybė negali ir niekada nesugebės visus, nesudarančius santuokos asmenis, priversti įteisinti savo santykius arba laikyti juos partneriais, remiantis Partnerystės įstatymu, prieš jų pačių valią; 

– neišvengiamai gims vaikai ir tokiems piliečiams, kurie nenorės būti laikomi nei sutuoktiniais, nei partneriais;

– tokie vaikai galiausiai bus diskriminuojami palyginus su tais, kurie gims Partnerystės įstatymu pasinaudojusiems gimdytojams.

Todėl Valstybė, kuri rūpinasi visų savo vaikų apsauga ir gerbia visų savo piliečių laisvą apsisprendimą, turėtų priimti nediskriminacinį Vaikų, gimusių ne santuokoje, apsaugos įstatymą. Visus kitus tarpusavio santykius įteisinti siekiančios poros, tačiau nenorinčios tuoktis, gali sudaryti jungtinės veiklos sutartį arba bet kokią kitą sutartį ir nuėjus pas notarą ją įregistruoti. Ši sutartis spręstų pareigų pasidalinimo, bendro gyvenimo, turto valdymo ar jo dalybų klausimus ir taip toliau. Kadangi tokios sutarties nepakanka atsiradus vaikams, todėl ir būtų reikalingas visų Vaikų, gimusių ne santuokoje, apsaugos įstatymas, gerbiantis visų piliečių šventą asmens apsisprendimo laisvę ir teisę.

Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos taryba

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt