Europos krikščioniškojo gyvenimo bendruomenių bažnytinių asistentų susitikimas Vilniuje
 
 

Šių metų lapkričio 3–6 dienomis Trinapolyje vyko Europos Krikščioniškojo gyvenimo bendruomenių bažnytinių asistentų susitikimas. Dalyvavo 17 jėzuitų iš įvairių Europos šalių ir 4 pasauliečiai iš Anglijos, Peru, Maltos ir Vokietijos. Šio susitikimo tikslas – kaip būti labiau bažnytiniu, tai yra dirbti dabartinės Katalikų Bažnyčios kontekste. Taip pat kaip labiau būti asistentu, tai yra tikru palydėtoju savo šalyje.

Pasaulio krikščioniškojo gyvenimo bendruomenių asistentas Lukas Rodrigues SJ, atvykęs iš Romos, pastebėjo, jog: 1) Nemažai jėzuitų, kurie paskirti šiai tarnystei, turi ir daugiau pareigų, todėl turi budėti, kad nepersidirbtų. Tam reikia įžvalgų, pokalbių su provincijolu. 2) Bandyti daugiau įtraukti jėzuitų iš provincijos šiai tarnystei, būtent palydėti esamas Krikščioniškojo gyvenimo bendruomenes. 3) Bažnytinis asistentas turi budėti, kad sveikai išgyventų įtampą tarp per didelio dominavimo tarp pasauliečių ir per mažų iniciatyvų, patardamas pasauliečiams. 4) Nuolat būtų pasiruošęs nepasitenkinti komfortu ir tokiu būdu neužsiliūliuotų vienos bendruomenės rate. Tuomet nebus tobulėjimo. 5) Nuolat budėti, kad Krikščioniškojo gyvenimo bendruomenės paliestų įvairių klasių žmones, ir netaptume tik elitine arba tik neturtingųjų klasių bendruomene.

Po įvairių šio susitikimo diskusijų, paminėti šie vaisiai. Dalydamiesi patyrėme tarptautinį jėzuitų ir pasauliečių džiaugsmą, kylantį iš paties Kūrėjo. Prisiminėme, kad nesame vieni, izoliuoti, bet einame tą pačią Jėzaus Draugijos tarnystę. Pastebėjome, kokį turtingą žmogiškųjų galių potencialą turi jėzuitai ir pasauliečiai tarnaudami šių laikų pasauliui. Patvirtinome, kad šioje tarnystėje nuolat turime būti pasiruošę išeiti iš patogumo į naujų iššūkių apimtą pasaulį. Konstatavome, kad bažnytinis asistentas, norėdamas tinkamai atlikti šią tarnystę, turi dalyvauti, skaityti, inicijuoti. Sutarėme, kad tai nėra mūsų tarnystė, bet Kristaus tarnystė.

Svečiai labai dėkoja už Lietuvos krikščioniškojo gyvenimo bendruomenės svetingumą, palaikymą malda. Džiaugiasi, kad galėjo aplankyti Lietuvą ir artimiau ją pažinti.

Kun. Algimantas Gudaitis SJ

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt