Utenoje šiuolaikinės krikčioniškos muzikos festivalyje SIELOS 1020 išrinktas geriausias kūrinys ir festivalio grupė
 
 

Praėjusį šeštadienį, lapkričio 27 d., Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis „ Sielos 2010“ Utenoje skambėjo ir plazdėjo iki vidurnakčio, kol publika mesdama savo balsus į tam skirtas dėžes išaiškino geriausią šių metų grupę ir „Sielos 2010“ dainą. Slaptu balsavimu žiūrovai geriausia daina pripažino Vilniuje bernardinų parapijos patalpose repetuojančios grupės „ Apaštalai“ kūrinį – „Vardan Dievo Tėvo ir Sūnaus, ir Šventosios Dvasios“. O „Sielos 2010“ grupe tapo „Juoda – balta“. Šioje repo stiliumi muzikuojančioje grupėje iš Jonavos repuoja ir kunigas Kastytis Šulčius, praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba.

Utenoje festivalis“ Sielos“ vyko pirmą kartą. Jo pasveikinti atvyko Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas bei Utenos rajono meras Alvydas Katinas, bet svarbiausia – į Uteną suvažiavo kelios dešimtys šiuolaikinę krikščionišką muziką kuriančių bei atliekančių grupių ir atlikėjų. Jų pasiklausyti – šimtai gerbėjų iš visos Lietuvos.

Tai jau 9-asis „Sielų“ festivalis – praėjusiais metais jis vyko Mažeikiuose, dar anksčiau – Panevėžyje, Marijampolėje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Kaune ir kituose miestuose. Iš Utenos „Sielos“ patrauks į kitą Lietuvos regioną supažindindamas su iššūkiu, kad krikščioniška muzika gali būti tokia įvairi ir tokiais skirtingais stiliais išreiškiama.

Šiais festivaliai siekiama plačiąją visuomenę supažindinti su šia muzika, o taip pat skatina pačius atlikėjus kelti savo profesionalumo lygį. Po lietuvių pasirodymo dalyviai klausėsi ir šėlo su sunkaus roko grupe iš Švedijos „Bob K“. Tai padėjo jaunimui suprasti, kokia krikščioniška muzika gali būti įvairi. Per dvi erdves klausytojai galėjo pasirinkti ir stilių ir grupes atitinkantį jų skonį. Dievo Apvaizdos bažnyčioje skambėjo ramesnio stiliaus muzika, o Utenos kultūros centre netrūko garso ir judesio. Tai griovė krikščionybės įsivaizdavimą: neva ji tik pagyvenusių žmonių religija ir pasaulėžiūra. Ne – ji reiškiasi pačiomis naujausiomis ir įdomiausiomis formomis. Tokios – naujoviškos Sielos.

Juozas Dapšauskas
www.tikiu.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt