Gyvybės gynėjai mini darbų dvidešimtmetį
 
 

LR Seime Konstitucijos salėje lapkričio 26 d. vyko konferencija „Žmogaus pradžia: gyvybės samprata ir apsauga“. Ji skirta priimamiems atstatymams Seime gyvybės tema aptarimui ir pažymėti Pasaulio gydytojų federacijos „Už žmogaus gyvybę“ Lietuvos asociacijos dvidešimtmečiui, apžvelgti nuveiktus darbus ir uždavinius, kad žmogaus gyvybę svarbu saugoti nuo pradėjimo iki natūralios mirties, praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Dagys sveikindamas susirinkusius sakė, kad pirmiausia mokslininkai ir politikai naudodami naujausius pasiekimus turėtų taikyti etinius principus, o ne vien tenkinti smalsumą ar pasiduoti lobistinių grupių spaudimui:

„Tai ES silpnoji vieta. Ši padėtis jai gresia labai rimtomis pasekmėmis. Lyginant su visais pasaulio gyventojais, žmonių skaičius Europoje nuolat mažėja. Ji teturi 4,5 proc. gyventojų ir jų toliau mažėja, todėl jos kultūra, vertybės po truputį išnyks su ta pačia nykstančia ES gyventojų dalimi. Pagrindinė priežastis, kodėl taip vyksta, yra dabartinis požiūris į šeimą ir į gyvybę, kuris pavojingai laisvai traktuojamas“, - sakė R. Dagys.

Prof. habil. med. m. dr. L. L. Mačiūnas savo pasisakyme, pavadintame: „ Ar gydytojas turi teisę spręsti žmogaus gyvybės lemtį pagal savo sąžinę?“ - kėlė labai opią problemą ar gydytojas privalo atlikti abortus nors tai iš esmės prieštarauja jo vidinėms nuostatoms ir įsitikinimams.

Med. m. dr. genetikas Danielius Serapinas pristatė pranešimą: „ Žmogaus embriono genomas: prigimtis ir apsauga“. Tai paremtas naujaisiais moksliniais duomenimis žvilgsnis į žmogaus vystymąsi iki gimimo. Tikimasi, kad šie pateikti moksliniai duomenys padės Seimo nariams atsakingai priimti įstatymus gyvybės saugojimo ir puoselėjimo srityje.

Prasidedant Advento laikotarpiui prieš Kalėdas, šį savaitgalį įvairiose Lietuvos vietovėse vyks maldos vigilija už tuos, kuriems nebuvo leista gimti, be jų valios jie pašalinti, nužudyti.

Juozas Dapšauskas
www.tikiu.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt