Per mėnesį lietuviai Haičio žmonėms paaukojo 640 tūkst. litų
 
 

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI
2010-02-18

Per pirmąjį mėnesį nuo sausio 12 dieną įvykusio žemės drebėjimo Haityje, Lietuvos gyventojai nukentėjusiems nuo stichinės nelaimės iš viso paaukojo 640 tūskt. litų. Šių aukų rinkimą iki šiol vykdo trys Lietuvos organizacijos: visuomeninė organizacija (VO) „Gelbėkit vaikus“, surinkusi 508 tūkst. litų, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, surinkusi 82 tūkst. litų, ir Lietuvos Caritas, surinkęs virš 50 tūkst. litų. Visų trijų organizacijų renkama finansinė parama mūsų šalyje yra dalis pasauliniu mastu renkamos paramos ir bus perduodama tarptautinėms motininėms organizacijoms, tiesiogiai teikiančioms pagalbą Haičio žmonėms.

Lietuvos gyventojai paaukoti galėjo ir vis dar gali pervesdami lėšas į visų organizacijų sąskaitas bankuose. Be to, iki vasario 17 dienos aukoti buvo galima skambinant arba rašant žinutes paramos akcijai suteiktais trumpaisiais telefono numeriais: skambindami VO „Gelbėkit vaikus“ suteiktais trumpaisias numeriais šalies žmonės paaukojo 466 002 litus, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijai suteiktais numeriais – daugiau nei 35 tūkst. litų.

Aukų pervedimai į sąskaitas bankuose vidutiniškai siekia apie 30-40 litų. Didžiausia suma, kuri buvo pervesta į VO „Gelbėkit vaikus“ sąskaitą siekė 700 litų. Kaip teigia Lietuvos Caritas generalinis direktorius kun. Robertas Grigas, daugiausiai nukentėjusiesiems lėšų Lietuvos Caritas surenka Šv. Mišių metu.

Lietuvos Caritas aukas, skirtas paremti Haičio gyventojus, rinko Vilniaus prekybos centre „Panorama“: Per kelias valandas centro lankytojai suaukojo virš 3 tūkst. litų.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos savanoriai aukas rinko ir šalies didžiuosiuose prekybos centruose „Akropolis“, „Panorama“, „Ozas“ bei „Rimi“ tinklui priklausančiose parduotuvėse. Per aukų rinkimo akciją Vilniuje, Visagine, Šiauliuose ir Klaipėdoje buvo surinkta daugiau nei 4 tūkst. litų. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos generalinės sekretorės Gražinos Jevgrafovienės teigimu, tokia pati suma buvo surinkta ir per specialų paramos koncertą ROCK FOR HAITI, vykusį vasario pradžioje sostinės muzikos klube „Tamsta“.

Pasak VO „Gelbėkit vaikus“ generalinės sekretorės Rasos Dičpetrienės, per mėnesį surinkta paramos suma kol kas nėra galutinė ne tik dėl to, kad paramos akcija yra tęsiama, bet ir todėl, kad dalis suaukotų lėšų kol kas nėra apskaityta. Pavyzdžiui, dar nėra duomenų, kiek Haičio žmonėms paaukojo Lietuvos ir Latvijos gyventojai bei šalių svečiai, skrisdami skrydžių bendrovės „AirBaltic“ reisais: būtent šiai bendrovei priklausančiuose lėktuvuose parama nukentėjusiesiems buvo renkama VO „Gelbėkit vaikus“ iniciatyva.

Šiai dienai trijų tarptautinių organizacijų – aljanso Save the Children, tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos ir Caritas Internationalis – jungtinių pajėgų dėka iš viso surinkta 237 mln. JAV dolerių: aljansui Save the Children priklausančios šalys jau surinko virš 78 mln. JAV dolerių, Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacija – virš 99 mln. JAV dolerių, o Caritas Internationalis įvairios humanitarinės pagalbos Haičiui jau suteikė už 60 mln. JAV dolerių.

Daugiausiai paramos iš aljansui Save the children priklausančių šalių surinko ir skyrė JAV, Didžioji Britanija, Olandija ir Italija. Tarp Carito organizacijas valdančių šalių – JAV, Olandija, Danija ir Vokietija.

Aljanso Save the children humanitarinė pagalba jau pasiekė 492 209 nukentėjusiuosius. Iš viso pagalbą planuojama suteikti daugiau kaip 800 000 žmonių. Aljanso darbuotojai ir savanoriai iki šiol yra pasirūpinę 15 400 vaikų 18-oje mobilių vaikams draugiškų erdvių, 20 mobilių medicinos personalo komandų jau yra apžiūrėjusios 16 870 pacientų.

Organizacijų teikiamoje pagalboje pagrindiniai prioritetai yra skiriami nukentėjusiųjų aprūpinimui geriamu vandeniu, maisto daviniais, švaros ir higienos reikmenimis. Prioritetiniu uždaviniu išlieka medicininės pagalbos teikimas, profilaktiniai sveikatos būklės patikrinimai bei skiepai.

Lėšų rinkimo akciją Lietuvos Caritas tęs iki š.m. kovo 22 dienos.

Daugiau informacijos:
VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė
Rasa Dičpetrienė
Tel. 8 615 10082
El. paštas:
rasa.dicpetriene@gelbvaik.lt

Lietuvos Caritas generalinis direktorius
kun. Robertas Grigas
Tel. 8 613 39257
El. paštas:
caritas@lcn.lt

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos generalinė sekretorė
Gražina Jevgrafovienė
Tel. 8 686 30040
El. paštas:
info@redcross.lt

 

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt