Prie akcijos „Gerumas mus vienija“ prisijungė ir VDU
 
 

Šį mėnesį Lietuvos vyskupijų ir centrinis Caritas dvyliktą kartą vykdo vargstančiųjų paramos akciją „Gerumas mus vienija“, kurios metu tikintieji ir visi geros valios žmonės kviečiami savo parapijose bei vietos Caritas skyriuose už auką įsigyti simbolinę žvakelę, taip išreiškiant artimo meilę ir solidarumą. Prie akcijos šiemet prisijungė ir būrys Vytauto Didžiojo universiteto studentų.

Gruodžio 2-4 dienomis Caritas simbolinės žvakelės buvo dalinamos VDU centriniuose ir Donelaičio g. 52 esančiuose rūmuose.

„Suprantame, kad studentai, kaip ir mes visi, išgyvename ne pačius geriausius laikus. Tačiau žvakelių platinimo universitete tikslas yra ne tiek noras surinkti kuo daugiau aukų, bet solidarumo skatinimas, studentų raginimas būti socialiai atsakingiems. Advento laikotarpis ir Tarptautinės savanorystės dienos išvakarės tam labai tinka“ , - kalbėjo Laima Petraitytė, Lietuvos Caritas atstovė ryšiams su visuomene.

Šarūnas, VDU istoriją studijuojantis pirmakursis, teigė, jog tokioje akcijoje dalyvauja pirmą kartą. Vaikinas pabrėžė, jog kviesti draugus prisidėti prie vienišų senelių, gatvės vaikų paramos buvo linksma.

„Patyriau daug teigiamų emocijų. Kviečiau žmones daryti gera, nes ir pats noriu tam tikra prasme apsivalyti prieš Šv. Kalėdas. Net kilo noras išvykti į užsienį savanoriauti“, - entuziazmu tryško vaikinas ir juokais pridūrė, kad prieš Kalėdas kažką garo kitiems padaryti būtina, nes Kalėdų senis anglių maišą, o ne dovanų atneš.

VDU politikos mokslus studijuojantis devyniolikmetis Vilius tikino, kad bedalijant Caritas žvakeles suėmė azartas.

„Norėjosi vis daugiau žmonių užkalbinti. Nors ilgalaikė savanorystė manęs nedomina, bet šioje akcijoje buvo smagu sudalyvauti“, - mintis dėstė būsimas politologas.

Ilgą laiką nuošalyje stovėjęs Liutauras vis dėlto ryžosi prisidėti prie akcijos. Vaikinas tikino, kad skurdžiai gyvenančių žmonių jam gaila.

„Aš pats piniguose nesimaudau. Stengiuosi gerai mokytis, kad netektų mokėti už studijas. Bet, manau, paaukoti keli litai kažkam suteiks didelį džiaugsmą“, - atsargiai mintis dėliojo ekonomiką studijuojantis Liutauras.

„Lietuvos Caritas centras akciją „Geruma mus vienija“ šiais metais pradėjo Vytauto Didžiojo universitete. Tačiau visą likusį mėnesį žvakelės bus dalijamos ir Caritas skyriuose bei bažnyčiose visoje Lietuvoje.

„Mūsų centro savanoriai žvakeles gruodžio 12, 13 ir 18 dienomis platins ir Kaune, prekybos centre „Akropolis“. Caritui aukoti galima ir paskambinus trumpuoju nemeriu 1417 (tik TELE2, BITĖ ir Omnitel abonentai; 5 Lt) arba numatytą pinigų sumą pervedant į akcijos sąskaitą Nr. LT407300010099679931“, - norintiems prisidėti prie akcijos „Gerumas mus vienija“ alternatyvas vardino Caritas atstovė.

Lietuvos Caritas informacija
 
 
   

Užsienio lietuvių sielovada 
atsinaujino

kaunoarkikatedra.lt 
atsinaujino

sventumolink.lt

kaisiadoriuvyskupija.lt 
atsinaujino

PAVELDAS.katalikai.lt 
Lietuvos krikščioniškasis paveldas

MALDYNAS.katalikai.lt

jaunimodienos.lt 
PJD2023

Virtualus „LKB kronikos“ kelias

jonopauliausparapija.lt 
atsinaujino Kauno Šv. Jono Pauliaus II parapijos www

krekenavosbazilika.lt 
atsinaujino

tikejimasirsviesa.lt 
„Tikėjimo ir šviesos“ bendruomenė atnaujino www

žuvelė.lt 
Ruklos parapijos evangelizacinis projektas

teofilius.lt 
atsinaujino

kronikosfondas.lt 
atsinaujino

sinodas.katalikai.lt 
Sinodinis kelias Lietuvoje

Šv. Juozapo metai

misijos.katalikai.lt

vievioparapija.lt

www.teofiliauskelias.lt

trakubazilika.lt 
atsinaujino

ausrosvartai.lt 
atsinaujino

www.kelione.org 
Ekumeninė sielovados bendruomenė „Kelionė“

Lietuvos Caritas 
atsinaujino

Kauno arkivyskupijos Caritas 
atsinaujino

bernardinai.lt 
atsinaujino

vilniauskalvarijos.lt 
atsinaujino

elektrenuparapija.lt 
atsinaujino

LK.katalikai.lt 
papildyta

KATEKIZMAS.LT 
atnaujinta ir papildyta

krikscioniskifilmai.lt

Bažnytinio paveldo muziejus Vilniuje 
atsinaujino

kapucinai.net 
atsinaujino

Paminklai negimusiems kūdikiams

katalikuleidiniai.lt 
atsinaujino

Palaimintojo Jurgio Matulaičio draugija

 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt