„Sielos“ išskleidė sparnus Mažeikiuose
 
 

Praėjusį šeštadienį, lapkričio 21 d., į Mažeikius rinkosi šiuolaikinės krikščioniškos muzikos gerbėjai. Čia iki vidurnakčio Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje ir Kultūros centre skambėjo įvairius muzikos stilius apjungiantis festivalis „Sielos 2009“. Nors ir gąsdino gripo šmėklos, tačiau dalyvių ir klausytojų atvyko iš visos Lietuvos. Aštuntą kartą rengiamame festivalyje - prieš tai jie jau vyko Plungėje, Vilniuje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Kaune, Marijampolėje, Panevėžyje – buvo galima išgirsti ne tik roko, repo, gospel, bet ir senovinių armėniškų giesmių.

Žiūrovai rinko šių metų „Sielos“ dainą ir grupę bei buvo paskelbta nominacija „Už indėlį į šiuolaikinę krikščionišką muziką“, praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba. Didžiausių simpatijų susilaukė grupės „Aukštyn bures“ iš Kauno daina - „Išgirsk mane“, o 2009 „Sielų grupe“ tapo „Apaštalai“ iš Vilniaus bernardinų bažnyčios.

Kiekvienais metais paskelbiama nominacija už indėlį į šiuolaikinę krikščionišką muziką. Šiais metais ji skirta pranciškonui kun. Gediminui Numgaudžiui. Prieš 20 metų atsikūrus pranciškonams Kretingoje, G. Numgaudis vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo propaguoti šiuolaikinius muzikos stilius su krikščionišku turiniu. Buvo pradėti organizuoti koncertai, užmezgami ryšiai su užsienyje esančiomis muzikos grupėmis. Šiuo metu Pakutuvėnų (Plungės raj.) klebonas brolis Gediminas su misija lankosi JAV, jam simbolinė statulėlė Dovydas su arfa bus perduota jam grįžus.

2010 metų festivalis „Sielos“ keliaus į kitą Lietuvos regioną ir šiuolaikiškai kalbės apie krikščioniškas ir bendražmogiškas vertybes - visiems reikalingą viltį, tikėjimą ir meilę nuo krizės ir dvasinių bei fizinių ligų išvargintai visuomenei.

Juozas Dapšauskas

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt