Liepos 12–27 d. Pasaulio jaunimo dienų Kryžiaus ir Marijos ikonos piligrimystė Lietuvoje
 
 

Paliesk, kad būtum paliestas!

Plakatas PDF >> 

Pasaulio jaunimui popiežiaus Jono Pauliaus II dovanotas didžiulis medinis kryžius antrą kartą atkeliaus į Lietuvą ir dvi savaites tęs kelionę po Lietuvos vyskupijas. Kaip pranešė Lietuvos vyskupų konferencijos jaunimo reikalų taryba, Pasaulio jaunimo dienų simbolį – beveik 4 metrų aukščio ir 31 kilogramą sveriantį kryžių – Lietuvos jaunuoliams liepos 12 dieną Šalčininkuose perduos jaunieji Baltarusijos katalikai. Po dvi savaites truksiančios piligriminės kelionės po visas Lietuvos vyskupijas, kryžius bus perduotas latviams ir toliau keliaus po rytų Europos valstybes.

Jaunimas iš septynių Lietuvos vyskupijų kryžių globos po porą dienų. Liepos 12–13 dienomis kryžiumi rūpinsis ir prie jo melsis Lietuvos Ateitininkų federacija, liepos 14-15 dienomis – Kaišiadorių vyskupija , liepos 16–17 dienomis – Vilniaus arkivyskupija, po to – Panevėžio vyskupija. Vėliau kryžius keliaus į Kauno arkivyskupiją, Telšių ir Šaulių vyskupijas.

Medinį kryžių, tapusį tikinčius jaunuolius iš visų žemynų vienijančiu ženklu, viso pasaulio jaunimui popiežius Jonas Paulius II padovanojo 1984 metais. Pasaulio jaunimo dienų simboliu piligriminis kryžius tapo 1985 metais, kai buvo švenčiama pirmoji Pasaulio jaunimo diena Italijos sostinėje Romoje. Tais pačiais metais gimė tradicija nešti kryžių per šalį, kurioje švenčiama Pasaulio jaunimo diena, sutraukianti milijonus jaunuolių iš viso pasaulio. 2016 metų vasarą trisdešimt pirmosios Pasaulio jaunimo dienos bus švenčiamos Krokovuje (Lenkijoje). Šį kartą šventės organizatoriai nutarė, kad kryžius turi pasiekti ne tik Lenkijos, bet ir visos besivienijančios Europos valstybes. Piligrimystė prasidės Baltarusijoje ir aplankys 10 rytų bei šiaurės Europos šalių, tarp jų ir Lietuvą. Vėliau šio kryžiaus bei Ikonos piligrimystė tęsis Lenkijoje. Pasaulio jaunimo dienos švenčiamos kas 2–3 metus.

Paskutinį kartą Pasaulio Jaunimo dienų kryžius Lietuvoje lankėsi 2003 metų rudienį.

Lietuvos Jaunimo pastoracijos centras
Lietuvos Vyskupų Konferencijos jaunimo pastoracijos taryba

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt