Kardinolas Kasperis: „nepaprastos svarbos etapas“
 
 

(KAP) Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos prezidentas kardinolas Walteris Kasperis gruodžio 14 d. Vatikane žurnalistams pareiškė, jog ortodoksų Atėnų arkivyskupo Christodouloso susitikimas su popiežiumi Benediktu XVI ženklina „nepaprastos svarbos etapą“. Graikijos ortodoksų Bažnyčia ortodoksų pasaulyje turi didelę įtaką. Todėl arkivyskupo apsilankymas galėsiąs padrąsinti kitas Bažnyčias.

Į klausimą dėl popiežiaus galimo susitikimo su Maskvos patriarchu Aleksijumi II, kardinolas atsakė, jog šiuo metu neaptarinėjamas nei rusų patriarcho apsilankymas Vatikane, nei popiežiaus kelionė į Maskvą. Patriarchato nuomone, aplinkybės tokiam susitikimui dar nepribrendusios. Sykiu Kasperis atmetė neseniai pakartotus Maskvos patriarcho priekaištus, esą Katalikų Bažnyčia Rusijoje verbuojanti tikinčiuosius. „Proziletizmas nėra mūsų politika“, – pareiškė jis.

Kardinolas Kasperis taip pat nesutiko su požiūriu, jog ekumeniniai santykiai su protestantais atsiduria antrame plane. Su Vakarų Bažnyčiomis dialogas vykstąs ir toliau. Kardinolas atkreipė dėmesį į neseniai įvykusį Benedikto XVI susitikimą su anglikonų primu Rowanu Williamsu. Tačiau sykiu Kasperis pripažino, kad kai kuriose protestantų Bažnyčiose etiniais klausimais esama srovių, „kliudančių bendram liudijimui“.

Dialogas toliau palaikomas ir su Rytų Bažnyčiomis. Vasario mėnesį Romoje planuojamas susitikimas, kuriame dalyvaus koptų, sirų, armėnų ir etiopų Bažnyčių atstovai. V a. kristologiniai ginčai, paskatinę šias Bažnyčias pasukti atskiru keliu, jau įveikti. Tačiau po pusantro tūkstančio metų trukusio atsiskyrimo nėra lengva greitai pašalinti jo padarinius.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt