Atrastas apaštalo Pauliaus kapas
 
 

(KAP) Vatikano archeologai įsitikinę, jog atrado apaštalo Pauliaus kapą. Archeologai nuodugniai tyrinėjo tradiciškai gerbiamą tautų apaštalo kapą po Romos San Paolo fuori le Mura altoriumi. Maždaug už pusės metro po antikine marmurine danga su įrašu Paulo Apostolo Mart jie aptiko romėnišką sarkofagą.

Gruodžio 11 d. surengtoje spaudos konferencijoje archeologas Giorgio Fillipi patvirtino nuomonę, jog sarkofagas po šiandieniu bazilikos altoriumi tikrai yra Pauliaus kapas. Per 2002–2006 m. kasinėjimus taip pat buvo atidengti Konstantino pastatytos IV a. bazilikos likučiai. Ne vienas požymis, pasak Fillipi, atitinka rašytinę tradiciją, pagal kurią jau II pabaigoje prie Ostijos kelio egzistavo nedidelis memorialinis statinys, ženklinantis Pauliaus kapą.

Pasak ankstyvosios krikščioniškosios tradicijos, Paulius mirė 67 m. Romoje ir buvo palaidotas prie Ostijos kelio. Imperatorius Konstantinas Didysis apie 324 m. virš jau esančio paminklo pastatė baziliką. Tiksliai, kur yra kapas, nežinota dėl daugelio perstatinėjimų, atnaujinimų ir galiausiai didžiulio gaisro 1823 m.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt