Vatikanas neprieštarauja Turkijos priėmimui į Europos Sąjungą
 
 

(KAP) Pasak Popiežiškosios krikščionių vienybės prezidento kardinolo Walterio Kasperio, Vatikanas neturi jokių principinių prieštaravimų, kad Turkija būtų priimta į Europos Sąjungą. Interviu katalikiškajai radijo „Kirche in Privatpunkt“ redakcijai Stuttgarte kardinolas lapkričio viduryje teigė, kad jei Europos valstybės, Turkijai įvykdžius keliamas sąlygas, nubalsuos už jos priėmimą į ES, Šventasis Sostas tam neprieštaraus.

Kardinolas kalbėjo apie ankstesnius popiežiaus Benedikto XVI pareiškimus, jog jis neįsivaizduojąs Turkijos krikščionybės paženklintoje Europoje. Tokius vertinimus, pasak Kasperio, Benediktas XVI yra išsakęs kaip kardinolas Ratzingeris prieš savo išrinkimą popiežiumi. Turėti asmeninę nuomonę turįs teisę kiekvienas pilietis. Tačiau Šventasis Sostas, kaip nepriklausantis Europos Sąjungai, šiuo klausimu savo tiesioginio požiūrio nereiškia.

Kalbėdamas apie būsimą popiežiaus kelionę į Turkiją lapkričio pabaigoje, kardinolas Kasperis pareiškė manąs, jog Benediktas XVI sieksiąs gero ir teigiamo santykio su islamu. Alternatyvos dialogui su šia pasauline religija nėra. Tačiau, pasak kardinolo, nuo islamo būtina skirti islamizmą. Islamistiniai ekstremistai islamą pasitelkia kaip priemonę savo politiniams tikslams siekti.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt 

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt