Dokumentas apie kovą su korupciją
 
 

(KAP) Spalio 5 d. Vatikane pristatytas Popiežiškosios teisingumo ir taikos tarybos parengtas dokumentas „Kova su korupcija“, kuriame aptariamas galimas Bažnyčios indėlis kovojant su šia socialine negerove. Dokumente apibendrinamas birželio mėnesį Vatikane vykusio politikų, ekonomistų, socialinės etikos ir kitų sričių ekspertų susitikimo rezultatai. Susitikimas buvo inicijuotas kardinolo Renato Martino vadovaujamos Popiežiškosios teisingumo ir taikos tarybos.

Pasak dokumento, korupcija „trukdo siekti bendrojo gėrio, nes tam priešinasi individualistiniai kriterijai, egoistinis cinizmas ir neteisėti šališkumu grindžiami interesai“. Pasak Popiežiškosios teisingumo ir taikos tarybos teksto, korupciją įveikti padeda perėjimas nuo autoritarinių prie demokratinių visuomenių, nuo uždarų – prie atvirų, nuo vertikalių – prie horizontalių, nuo centralizuotų – prie tokių visuomenių, kuriose užtikrinamas narių dalyvavimas. Tačiau dokumente taip pat įspėjama, kad korupcijos pavojus egzistuoja taip pat atvirose demokratinėse visuomenėse.

Išvengti šių pavojų padeda Bažnyčios socialiniame mokyme siūloma „žmogiškosios ekologijos“ samprata. Jos esmė yra pagarba Kūrėjo duotoms žmogui pamatinėms, prigimtinėms ir moralinėms struktūroms.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt