Popiežius ragino remti šeimą
 
 (KAP, KAI) Audiencijoje Popiežiškosios šeimos tarybos visuotinio susirinkimo dalyviams popiežius Benediktas XVI ragino remti šeimą ir atmetė dirbtinį apvaisinimą. Audiencija vyko minint Popiežiškosios šeimos tarybos įkūrimo 25-ąsias metines. Pasak Šventojo Tėvo, santuoka grindžiama šeima yra „žmonijos gėris“, „gyvoji visuomenės ląstelė ir atrama“. Jis sakė, kad popiežiai, ypač Jonas Paulius II ryžtingai gynė šeimą, nes matė, kad šeima yra „nepamainomas tautų gėris“.

Benediktas XVI ragino krikščionis nenuilstamai perduoti žmonėms Dievo kūrimo planą atitinkančią tiesą apie šeimą. Jis apgailestavo dėl gausėjančių skyrybų, nuo kurių nukenčia pirmiausia vaikai, taip pat dėl daugelio grėsmių šeimos stabilumui. Pasak Benedikto XVI, siekiant apsaugoti šeimą, dažnai būtina pasipriešinti vyraujančiai kultūrai. Dėl to popiežius neseniai kritikavo planus „naujai apibrėžti santuoką, įteisinant homoseksualų sąjungas ir suteikiant joms įvaikinimo teisę“.

Šventasis Tėvas taip pat pakartotinai atmetė dirbtinį apvaisinimą. Pasak Benedikto XVI, giminės pratęsimas galimas tik kaip santuokinio susijungimo vaisius. Gemalas privalo būti gerbiamas kaip asmuo, jis gali kilti tik iš „meilės akto“, – sakė popiežius.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt