Grožis kaip evangelizacijos kelias
 
 

(KAI) Romoje vykstančioje Popiežiškosios kultūros tarybos plenarinėje sesijoje nagrinėjama grožio kaip evangelizacijos kelio tema. Popiežiškosios kultūros tarybos pirmininkas kard. Paulis Poupardas paaiškino svarstybų temos pasirinkimą:

„Pasirinkome grožio kelio temą atsižvelgdami į šiuolaikinį kontekstą, kai dominuojant technologijai pirmiausia siekiama našumo. Kontempliuodami kūrinijos grožį ir meno kūrinius siekiame iš naujo atskleisti grožio, nesuinteresuotumo, gilios laisvės prasmę“. Pasak Popiežiškosios kultūros tarybos pirmininko, pagrindinė grėsmė grožiui yra tai, kad jis gali primesti Dievo ir žmogaus slėpiniui redukuotą ir narcizišką subjektyvaus estetizmo sampratą, nesusijusią su tikruoju grožiu, tiesa ir gėriu. „Be šios giluminės prasmės sunku rasti kelią į aukščiausią grožį – Dievą“.

Pasak plenarinėje sesijoje dalyvaujančio Liublino arkivyskupo Józefo Życzyskio, šiuolaikinei kultūrai būdingi bjaurėjimosi, frustracijos ir pesimizmo reiškiniai. „Todėl taip svarbu prisiminti, kad Jėzus kreipė mūsų žvilgsnį į lauko lelijas ir dangaus paukščius <…>. Dabartiniame pasaulyje, kupiname nusivylimų, primityvios reklamos, agresijos ir bjaurumo svarbu tai, kad savo sielovadoje ir liudijime parodytume Kristaus šviesą, Dievo grožį – kad liudytume tas vertybes, kurioms ilgesį širdyse įžiebia Kalno pamokslas“.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt


 

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt