Šventasis Sostas rūpinasi Afrikos plėtra
 
 

(KAP, KAI) Spalio 19 d. nuolatinis Šventojo Sosto stebėtojas prie Jungtinių Tautų Niujorke arkivyskupas Celestino Migliore kalbėjo pasitarime, skirtame jau septynerius metus veikiančiai programai „Naujoji partnerystė Afrikos plėtrai“. Programa siekiama Afrikos šalių atsakomybės už savo likimą, jų tarpusavio bendradarbiavimo ir atvirumo tarptautiniam bendradarbiavimui. Pasak arkivyskupo C. Migliore, ši programa nemažai prisidėjo prie dabartinės Afrikos plėtros: per pastaruosius metus Afrikos žemynas pasiekė didžiausią per 30 metų plėtros tempą. Tačiau teigiami ženklai kontrastuoja su konfliktinėmis situacijomis ir vis dar sunkiai išgyvendinamu dideliu skurdu. „Todėl Juodasis žemynas ir toliau atsilieka nuo kitų pasaulio regionų“, – sakė JT forume nuolatinis Šventojo Sosto stebėtojas.

Arkivyskupas Migliore išreiškė Apaštalų Sosto paramą siekiant užkirsti kelią Afrikoje vykstantiems konfliktams. Hierarchas sakė, kad kontinento ir regioninės iniciatyvos turi būti stipriai remiamos tarptautinės bendruomenės. Drauge arkivyskupas teigė, kad visuomeninei bei ūkinei plėtrai trukdo didžiulės kai kurių Afrikos šalių skolos. Jis ragino integruoti Afriką į tarptautinę prekybos sistemą. Tarptautinė bendruomenė turi remti Afrikos plėtrą solidarumo dvasia. Tuo pat metu, kad ta pagalba neštų vaisių, ją gaunančios šalys turi garantuoti tinkamą paramos naudojimą ir kovoti su korupcija.

Vatikano atstovas prie JT taip pat nurodė švietimo svarbą, tai reikšminga ne tik savaime, bet taip pat yra priemonė siekiant kitų tikslų. Jis priminė, jog Afrika kenčia dėl vadinamojo „smegenų drenažo“, nes daugelis išsilavinusių žmonių, ypač sveikatos apsaugos sistemoje, palieka Afrikos žemyną ieškodami geresnių gyvenimo sąlygų. Tokiu būdu investicijos į švietimą galiausiai netarnauja Afrikos šalims.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt