Benediktas XVI ir sportas
 
 

(KAP, KAI) Spalio 10 d. bendrosios audiencijos metu popiežius taip pat kalbėjo apie ugdomąjį futbolo vaidmenį. Audiencijoje dalyvavo Italijos trečiosios lygos futbolo klubo Calcio - Ancona atstovai. Benediktas XVI sakė, jog sportas, ypač futbolas, turi visuomet ugdyti etines ir dvasines vertybes. Komanda audiencijos pabaigoje įteikė popiežiui marškinėlius, pažymėtus 16 numeriu. Šį klubą pastaruoju metu perėmė Milano katalikų verslininkų grupė. Klube įvestas „etikos kodeksas“, įpareigojantis žaidėjus, klubo vadovus ir net sirgalius. Kreipdamasis į klubo atstovus Benediktas XVI išreiškė viltį, kad eksperimentas, siekiant suteikti futbolui moralinių vertybių, pavyks.

Vatikano spaudos atstovas kun. Federico Lombardi SJ interviu Vatikano radijui paneigė gandus, esą Vatikanas ar Italijos vyskupų konferencija įsigijo šį klubą.

Spalio 6 d. popiežius audiencijoje priėmė Austrijos nacionalinę slidinėjimo komandą – 40 sportininkų, trenerių ir komandos vadovų. Pasak Benedikto XVI, geriausių sportininkų pavyzdys gali būti svarbus ypač jaunuoliams visuomenės pokyčių, vertybių praradimo ir orientyrų stokos akivaizdoje. Popiežius pabrėžė, jog sporto vertybės, tokios kaip ištvermė, tikslo siekimas, pasirengimas aukotis, vidinė ir išorinė disciplina, pagarba kitiems, komandinė dvasia, solidarumas, teisingumas, sąžiningumas, savo klaidų įsisąmoninimas, labai svarbios ir kasdienybėje. Popiežiaus teigimu, sportas apima visą žmogų: jo kūną, dvasią ir sielą. Kūnas, dvasia ir siela sudaro vienovę ir turi būti suderinti. Ši darna yra svarbi, kad būtų galima siekti ilgalaikių aukštų rezultatų. Taip pat ir aukščiausio lygio sportas turi nuolat remtis visuminiu požiūriu į žmogų, pripažinti žmogaus orumą, puoselėti asmenybės vystymąsi ir brandą. Nurodydamas apaštalą Paulių popiežius ragino slidininkus rungtyniauti ne tik sporto varžybose, bet drauge būti atletais, „siekiančiais krikščioniškojo gyvenimo vainiko“. Jis sakė, kad sportininkų pavyzdys gali paraginti taip pat kitus kovoti už išliekantį gėrį ir tapti Kristaus, dovanojančio žmogui tikrąjį gyvenimą, atletais.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt