Marijonų kongregacijos įkūrėjo beatifikacija
 
 

(KAI, KAP) Rugsėjo 16 d. Lichenyje (Licheń) buvo paskelbtas palaimintuoju Marijonų vienuolijos įkūrėjas Stanislawas Papszynskis (1631–1701). Beatifikacijos iškilmėms vadovavo Vatikano valstybės sekretorius kardinolasTarcisio Bertone. Tą pačią dieną Kastelgandolfe popiežius Benediktas XVI naują palaimintąjį pavadino „didžiu pamokslininku ir vargšų tėvu“. Lichenis yra po Čenstochovos labiausiai lankoma piligrimų vieta Lenkijoje.

Popiežiaus legatas kardinolas Bertone per iškilmes sakė, kad be Dievo Lenkijoje ir Europoje nebus nei teisingumo, nei taikos. Kardinolas savo homilijoje priminė naujo palaimintojo užtarimu įvykusį stebuklą, kai 2001 m. nėščios lenkės moters įsčiose nepaaiškinamai medicininiu požiūriu buvo atgaivintas vaisius, kuris gydytojų buvo laikomas mirusiu. Hierarchas atkreipė dėmesį, jog naujasis palaimintasis platino nekaltojo prasidėjimo kultą ir skelbė Dievo žodį. Palaimintasis Stanislovas skelbė Evangeliją pirmiausia paprastiems vargingiems, dvasiškai apleistiems, atsidūrusiems mirties pavojuje žmonėms. Palaimintojo dėka malda už mirusiuosius tapo vienu svarbiausiu jo įkurtos Marijonų vienuolijos uždaviniu. Kardinolas homilijoje sakė, kad mąstymas apie mirtį padeda išmintingai išnaudoti žemėje praleidžiamą laiką, laikyti mirtį būtinu kelio į Dievą etapu.

Kardinolas Tarcisio Bertone taip pat paminėjo arkivyskupą Jurgį Matulaitį, atnaujinusį Marijonų vienuoliją. Palaimintąjį Jurgį Matulaitį kardinolas Bertone pavadino „lenkų ir lietuvių tautų susivienijimo globėju“. Jis sakė, kad atnaujindamas pasmerktą sunykti marijonų vienuoliją Jurgis Matulaitis tęsė palaimintojo Stanislovo darbą „dar kartą paliudydamas, jog meilė visa nugali“. Homilijos pabaigoje kardinolas Bertone kreipėsi į Marijonų kongregaciją, dirbančią 17 pasaulio šalių, patikėdamas jai brangų dvasinį įkūrėjo palikimą.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt