Popiežius priėmė Romos vyriausiąjį rabiną
 
 

(KAP) Per audienciją Romos vyriausiajam rabinui Riccardo Di Segni sausio 17 d. daug kur Bažnyčioje švenčiamos Žydų dienos proga popiežius Benediktas XVI sausio 16 d. išreiškė nerimą dėl naujų antisemitinių apraiškų bei išsišokimų bei paragino žydus ir krikščionis bendradarbiaujant siekti teisingumo, taikos, tiesos, laisvės ir solidarumo. Remdamosi bendru įpareigojimu, abi religijos turėtų „ryžtingai kovoti su neapykanta ir nesupratimu, neteisingumu ir prievarta“.

Per audienciją Di Segni pakvietė popiežių apsilankyti Romos sinagogoje, taip paminint istorinį Jono Pauliaus II apsilankymą prieš 20 metų. Jonas Paulius II buvo pirmas vyriausiasis Bažnyčios vadovas, įžengęs į žydų maldos namus per 1900 metų. Di Segni nuo 2002 m. vadovauja didžiausiai Italijos žydų bendruomenei, vienijančiai 20 tūkst. narių.

„Bažnyčia yra arti jūsų, – sakė Benediktas XVI, pabrėždamas draugiškus Romos žydų bendruomenės ir Vatikano santykius. – Jūs esate mūsų mylimi vyresnieji broliai“. Popiežius atkreipė dėmesį į bendras judaizmo ir krikščionybės šaknis. Po Vatikano II Susirinkimo vienas kitą imta labiau vertinti ir vienas kitu pasitikėti. Tai lėmė vis broliškesnius ir nuoširdesnius santykius. Daug prie to prisidėjo Jonas Paulius II.

Istorijos tėkmėje, pasak popiežiaus, Izraelio tauta daugkart buvo išgelbėta iš priešo rankų. „Antisemitizmo šimtmečiais ir dramatiškais Šoa momentais ją rėmė ir vedė Visagalio ranka“, – sakė jis. Dievas suteikęs jai jėgų išbandymams įveikti. Tas pat pasakytina apie Romos žydų bendruomenę, gyvenančią Romoje daugiau negu 2000 metų.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt