Popiežius ragino plėtoti paliatyviąją mediciną
 
 

(KAP) Vasario 11 d. per Viešpaties angelo maldą popiežius ragino visame pasaulyje plėtoti paliatyviąją mediciną. Jis pabrėžė, kad nepagydomiems ligoniams labai reikia žmogiškosios pagalbos ir dvasinio palydėjimo. Benediktas XVI išreiškė savo dvasinį artumą su viso pasaulio ligoniais ir ragino visus tikinčiuosius dovanoti meilę ir palankumą kenčiantiesiems. Popiežius ypač dėkojo gydytojams ir slaugytojams. Jis pavedė ligonius, gydytojus ir slaugytojus Marijos Ligonių Sveikatos užtarimui.

Pagrindinės Pasaulinės ligonių dienos iškilmės vyko Pietų Korėjos sostinėje Seule. Romos šv. Petro bazilikoje sekmadienio popietę vykusioms iškilmingoms pamaldoms vadovavo kardinolas Camillo Ruini. Šiose pamaldose taip pat dalyvavo popiežius.

Pasaulinės ligonių dienos iškilmėse Seule popiežiui atstovavo Popiežiškosios sveikatos apsaugos darbuotojų sielovados tarybos pirmininkas kardinolas Javieras Lozano Barraganas. Ta proga čia vykusio mokslinio simpoziumo metu kardinolas Javieras Lozano Barraganas kalbėjo apie „dvasinę paliatyviąją slaugą”, kuri ligą bei mirtį „perkeičia į gyvenimo šaltinį“. Kardinolas sakė, kad dvasinis palydėjimas paliatyviosios slaugos metu turi neapsiriboti vien skausmo malšinimu. Jis taip pat pabrėžė Eucharistijos svarbą šiems ligoniams.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt