Pašvęstieji asmenys turi perteikti tikėjimo žavesį
 
 

(KAP) Popiežius Benediktas XVI paragino pašvęstojo gyvenimo bendruomenes perteikti šiandieniams žmonėms „to, kas dieviška, žavesį“. Per šv. Mišias Pasaulinės pašvęstojo gyvenimo dienos proga popiežius sakė, jog troškimas susitikti su Dievu pirmiausia paplitęs tarp jaunimo. Pašvęstasis gyvenimas kaip atsakas Dievui esąs „visiškas ir galutinis, besąlygiškas ir aistringas“. Kas dėl Kristaus visko išsižada, tas neišvengiamai tampa „prieštaravimo ženklu, nes jo mąstysena bei gyvensena dažnai priešinga pasaulio logikai“.

Dabartiniai laikai, pasak Benedikto XVI, pašvęstojo gyvenimo bendruomenėms kelia daugybę iššūkių. Ne vieną iš jų kamuoja „vidinės silpnybės“, taip pat sunkumai, stojantys skersai kelio jų misijai. Tačiau pašvęstieji asmenys turėtų ne pasiduoti „pagundai nuleisti rankas“, bet pasitikėti Dievo vedimu. Benediktas XVI padėkojo pašvęstojo gyvenimo bendruomenėms už jų veiklą visame pasaulyje. Nesuskaičiuojama daugybė pašvęstųjų asmenų ištikimai liudija savo meilę Dievui ir žmonėms. Neretai toks išpažinimas pasrūva „kankinystės krauju“.

Popiežius ragino pašvęstuosius asmenis perteikinėti tikėjimą kontempliacija ir veiksmais, vienumoje ir kartu su broliais, tarnaujant vargšams ir mažiausiesiems. „Būkite pasirengę skelbti ir liudyti, kad Dievas yra meilė“, – sakė popiežius, akindamas juos leistis į „šiuolaikinius areopagus“.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt