VDU Katalikų teologijos fakultete vyko seminaras moksleiviams
 
 

2012 m. sausio 20 d. VDU Katalikų teologijos fakultete vyko seminaras moksleiviams „Tikėjimo ir mokslo sąsajos šiandien“. Seminaras sulaukė didelio susidomėjimo – VDU Didžioji aula vos talpino moksleivius ir jų mokytojus, suvažiavusius į renginį iš visos Lietuvos.

Seminaras buvo organizuojamas konkurse „Tikėjimas ir mokslas“ besirengiantiems dalyvauti moksleiviams, jų mokytojams ir visiems, besidomintiems tikėjimo ir mokslo tema. Renginio tikslas – gaivinti teologijos ir kitų akademinių disciplinų dialogą Lietuvoje, plėsti mokinių akiratį.

Seminaro metu pranešimus aktualiomis tikėjimo ir mokslo temomis skaitė VDU Katalikų teologijos fakulteto dėstytojai. Kun. prof. dr. Andrius Narbekovas apžvelgė šiandienių biotechnologijų ir žmogaus orumo problematiką. Katalikų teologijos fakulteto dekanas doc. dr. Benas Ulevičius pasidalino įžvalgomis apie dialogo tarp krikščionių ir kitaip mąstančių galimybes. Dėstytoja doc. dr. Lina Šulcienė svarstė, kaip filosofinis mąstymas praturtina tikėjimo gyvenimą. Dėstytojas doc. dr. Artūras Lukaševičius aptarė tikėjimo ir gamtos mokslų sąsajas.

Į programą buvo aktyviai įtraukti ir patys dalyviai: Katalikų teologijos studentai savanoriai parengė kūrybines užduotis moksleiviams, skatindami apmąstyti ir geriau įsisavinti išgirstus dalykus. Kol vyko moksleivių darbas grupėse, seminaro prelegentai doc. dr. Benas Ulevičius ir kun. prof. dr. Andrius Narbekovas diskutavo su mokytojais ir atsakė į jų klausimus.

Katalikų teologijos fakulteto dekanas doc. Dr. Benas Ulevičius: „Tai buvo vienas maloniausių metų renginių. Džiugu, jog renginyje aktyviai dalyvavo studentai savanoriai. Buvo gera fakultete matyti tiek jaunų veidų. Šis renginys parodė, jog tokie seminarai yra svarbūs ir reikalingi. Mūsų viesuomenė yra dialogo visuomenė. Tikiu, jog šis renginys atvėrė plačias dialogo galimybes tiek moksleiviams, tiek universiteto bendruomenei.“

Parengė G. Barčkutė
VDU KTF

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt