Knygos „Benediktas XVI. Portretas iš arti“ pristatymas Prienuose
 
 

2010 m. sausio 27 dieną Prienų Krašto muziejuje labai gausiai susirinkusiai miesto visuomenei buvo pristatyta vokiečių žurnalisto Peter Seewald parašyta knyga apie anuometinį kardiloną J. Ratzingerį ir šiandienį popiežių Benediktą XVI „Benediktas XVI, portretas iš arti“ (Leidykla „Katalikų pasaulis“, 2008). Knygos pristatymą organizavo Vilkaviškio vyskupijos Religinio švietimo centras bei Prienų krašto muziejus.

Knygos pristatymui vadovavo bei ištraukas skaitė kun. Rytis Baltrušaitis, gausiomis ir turtingomis mintimis dalinosi Ūdrijos parapijos klebonas kun. Arūnas Simonavičius, kuris drauge su Alytaus Angelų Sargų parapijos vikaru kun. Vytautu Mazirsku popietę papildė darniu giesmių giedojimu.

Pirmiausiai buvo pristatytas pats knygos autorius, kuris kaip netikintis vieno Vokietijos žurnalo žurnalistas turėjo parašyti to meto spaudai tendencingą – negatyvų straipsnį apie Tikėjimo ir mokslo kongregacijos prefektą, bet po bendravimo su juo atsivertė ir sugrįžo į Katalikų Bažnyčią. Vėliau kalbėta apie dabartinio popiežiaus vaikystę, jaunystės metus, studijas seminarijoje, kunigystės pradžią, dalyvavimą Vatikano II Susirinkime, darbą Tikėjimo ir mokslo kongregacijoje ir konklavą, kurios metu kardinolai išrinko anot paties Benedikto XVI – „paprastą ir nuolankų tarną“.

Skaitomos ištraukos ir gyvas kunigų liudijimas susirinkusiems padėjo pripažinti, kad savo popiežiaus tikrai nepažįstame ir kad pristatoma knyga yra puiki galimybė pažinti Ganytoją, žmogų, asmenybę, mokslininką, tikintįjį.

Po knygos pristatymo norintieji galėjo ją įsigyti, o muziejininkai vaišino karšta arbata ir pačių kepta duona, sūriu bei medumi.
Minėtos knygos pristatymai yra numatyti ir kituose didesniuose Vilkaviškio vyskupijos miestuose.

Kun. Rytis Baltrušaitis

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt