Velykinė jaunimo stovykla Tiberiados bendruomenėje
 
 

Didelis prisikėlimas mažame kaimelyje

Garsus „aleliuja“, giesmės, šokiai, šviesą simbolizuojančios žvakelės naktyje – tokie Velykų ženklai didįjį šeštadienį iš miegų žadino Baltriškių kaimo (Zarasų r.) gyventojus. Daugiau nei šimtas jaunų žmonių, dar beveik tiek jų artimųjų iš visos Lietuvos suvažiavo švęsti Kristaus prisikėlimo su Tiberiados bendruomenės broliais. Kasmet per Velykas bendruomenė organizuoja stovyklas jaunimui.

Jauni žmonės iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, kitų Lietuvos miestų į Baltriškes, kur daugiau nei dešimtmetį gyvena keturi vienuoliai iš Belgijos, traukė nuo ketvirtadienio. Tą dieną krikščionys prisimena Paskutiniąją vakarienę. Tradiciškai ir Baltriškėse kunigas, brolis Egidijus, kviesdamas apmąstyti Kristaus parodytą tarnystės pavyzdį, plovė jaunuoliams kojas, paragino nuoširdžiai išgyventi šv. Mišias.

Didįjį penktadienį jaunuoliai galėjo ant savų pečių nešti didelį medinį kryžių, taip atkartodami Kristaus kančią. „Be mirties nebūtų ir prisikėlimo. Kryžiuje matome didžiausią meilę“, – kodėl Bažnyčia prisimena prieš 2 tūkstančius metų įvykusią egzekuciją, aiškino brolis Egidijus. Keturias dienas trukusioje stovykloje broliai jaunuoliams kalbėjo apie esmines krikščionybės tikėjimo tiesas, davė patarimų, kaip augti tikėjime ir meilėje.

Kaimo vietovėje, apsuptoje ežerų, laukų ir miškų pati gamta šeštadienį vakare jau skelbė, kad artėja prisikėlimas – vėsų, lietingą orą pakeitė pavasariška šiluma, pro debesis išlindusi saulė. „Čia visuomet šalčiau nei mieste, - sakė Dovilė iš Kauno. – Jau kelis metus Velykų atvažiuoju švęsti į Baltriškes. Čia iš tiesų įvyksta prisikėlimas, be perkrautų stalų, be margučių, be parduotuvių triukšmo. Ir dar – čia sutinku draugus taip pat ieškančius esmės.“

Sekmadienį jaunimas automobiliais, autobusais ar autostopu džiaugsmingai išdardėjo namo toliau nešti šviesos savo namiškiams ir draugams. Dalis jų jau planavo kitą susitikimą Tiberiados bendruomenėje – tarptautinėje vasaros stovykloje Belgijoje.

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt