Vengrijoje vyksta 12-oji Pasauliečių pranciškonų ordino Generalinė Kapitula
 
 

2008 m. lapkričio 15 d. Vengrijoje Dobogoko mieste prasidėjo 12-oji Pasauliečių pranciškonų ordino Generalinė Kapitula. Į Kapitulą atstovauti daugiau nei 400 tūkstančių Pasauliečių pranciškonų ordino narių susirinko 100 delegatų iš 57 šalių.
Pirmosios sesijos metu į delegatus kreipėsi Pasauliečių pranciškonų ordino Generalinė ministrė Encarnacion del Pozo, OFS, kuri pristatė šiandieninę Pasauliečių pranciškonų ordino ir Pranciškoniškojo jaunimo brolijų situaciją pasaulyje. Šios sesijos metu buvo išklausytos ir patvirtintos Tarptautinės pasauliečių pranciškonų ordino tarybos bei Generalinių dvasinių asistentų konferencijos veiklos ir finansinės ataskaitos.

Antrojoje sesijoje buvo diskutuojama apie Pasauliečių pranciškonų ordino vietą Bažnyčioje ir pasaulyje, pašaukimą šventumui, sprendžiami su ordino narių ugdymu ir misija visuomenėje susiję klausimai bei daugelis kitų.

Lapkričio 19-ąją, trečiosios sesijos posėdžiui pirmininkaujant Mažesniųjų brolių konventualų ordino Generaliniam ministrui br. Marco Tasca, OFM Conv. išrinkta naujoji Pasauliečių pranciškonų ordino vadovybė. Generaline ministre antrai šešerių metų kadencijai išrinkta ses. Encarnacion Del Pozo, OFS iš Ispanijos, o Generaliniu viceministru išrinktas br. Doug Clorey, OFS iš Kanados. Iki Kapitulos pabaigos, kuri numatyta lapkričio 22 d. dar bus išrinktas Tarptautinės pasauliečių pranciškonų ordino tarybos Prezidiumas ir patvirtinta 2008–2011 metų veiklos programa bei biudžetas.

Br. Nerijus Čapas, OFS
Tarptautinės pasauliečių pranciškonų ordino tarybos narys

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt