Tarptautinis jaunųjų vargonininkų festivalis Anykščiuose
 
 

2007 m. rugpjūčio 5 – 6 d. Anykščių šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje vyko tarptautinis jaunųjų vargonininkų festivalis „Iuniores priores organorun Sejnencis 2007“ (festivalio direktorius prof. Jozef Serafim, vadovai profesoriai Julian Gembalski, Roman Szliaužys, Wanda Falk ir Bernhard Haas), kurį organizavo Anykščių kultūros centras, Anykščių miesto savivaldybė ir Anykščių parapijos bendruomenė. Festivalis prasidėjo Seinuose (Lenkija), o baigiamieji koncertai suorganizuoti Anykščiuose.

Festivalis jau yra tapęs tradiciniu, kuris šiemet sujungė atlikėjus iš Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos. Anykščius ir Seinus festivalis sutelkia jau septintą kartą, kuomet vargonų muzikos garsais nusilenkiama iškiliai šių dviejų miestų asmenybei – vyskupui Antanui Baranauskui, kurio 172 – ąsias metines šiemet minime. Festivalis padėjo pažvelgti į A. Baranausko asmenybę kaip į europietiškos kultūros ir dvasingumo fenomeną, kuris išsiskleidė dviejų tautų ir kultūrų – lietuvių ir lenkų egzistencinėje erdvėje.

Renginys pradėtas šv. Mišiomis, kurias aukojo šios parapijos klebonas kan. Stanislovas Krumpliauskas. Jis pasidžiaugė, kad Anykščiuose rengiamas tokio pobūdžio festivalis, ugdoma muzikinė kultūra, populiarinama vargonų muzika, jos sklaida ir klasikinių muzikos kūrinių pažinimas, kurie sulaukia palankaus dėmesio ir vertinimo ne tik iš miestiečių, bet ir iš valdžios atstovų. Šv. Mišios aukotos už festivalio dalyvių – vargonų specialybės studentų ir dėstytojų bendrystę, pradėtų darbų ir tolimesnių idėjų prasmingą ir reikalingą tąsą, kuri prisideda prie žmonių dvasingumo puoselėjimo.

Festivalio atidaryme dalyvavo būrys anykštėnų, šio festivalio globėja Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministrė prof. Kazimiera Danutė Prunskienė, Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Januš Skolimowski, Seinų burmistras Stanislow Jan Kapas, Seinų tarybos pirmininkas Andžej Mocarski, festivalio organizatorius prof. Jozef Serafin, festivalio kuratorė prof. Wanda Falk, Seinų kultūros rūmų direktorius Darijuš Jeržy Tomčik, Anykščių meras Sigutis Obelevičius su žmona Ale.

Žymiausių Europos kompozitorių kūrinius atliko ir vargonų specialybės dėstytojai ir jaunieji studentai – vargonininkai: Giedrė Prusalaitytė, Katarzyna Ligowska, Ausma Sakalauskaitė, Ramūnas Baranauskas (Lietuva), Iryna Hurniewicz (Baltarusija) ir 14 vargonų specialybės studentų iš Lenkijos.

kun. Justas Jasėnas


 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt