Šeimų kongresas Varšuvoje
 
 

Daugiau nei 3000 delegatų iš 60 šalių gegužės 11–13 d. susirinko į Varšuvoje vykusį IV Pasaulio šeimų kongresą „Šeima – Europos ir Pasaulio pavasaris“. Ankstesni kongresai vyko Prahoje (1997 m.), Ženevoje (1999 m.) ir Meksike (2004 m.). Pasaulio šeimų kongresai ypatingi tuo, kad apjungia daugelio tikėjimų ir kultūrų žmones. Šiuose renginiuose ginama tiesa apie šeimą – meilės ir gyvybės bendruomenę. Kongrese dalyvavo ir 15 žmonių delegacija iš Lietuvos: Šeimos centrų, Nacionalinės tėvų ir šeimų asociacijos, VDU Santuokos ir šeimos instituto, taip pat Kauno krikščioniškųjų gimdymo namų atstovai.

Šiame politikų, judėjimų už šeimą ir gyvybę lyderių, edukologų, mokslininkų renginyje skaityti pranešimai ir diskutuota apie negimusios gyvybės apsaugą, tos pačios lyties asmenų „santuokų“ legalizavimą, gyventojų skaičiaus mažėjimą išsivysčiusiose šalyse, žiniasklaidos, pornografijos ir pramogų industrijos atakas prieš šeimą, apie šeimų stiprinimą per mokesčių sistemą bei šeimyninio verslo skatinimą, taip pat tradicinių religijų vaidmenį palaikant šeimas.

Popiežiškosios šeimos tarybos pirmininkas kardinolas Alfonso López Trujillo kongreso dalyviams perdavė sveikinimo žodį. Varšuvos kongreso dalyvius taip pat sveikino rabinas Yahudi Levin, atstovavęs daugiau kaip 1000 narių vienijančiam JAV ir Kanados rabinų aljansui. Kongreso metu skambėjo sveikinimai tuo pat metu Romoje vykusios Šeimų dienos eisenos dalyviams. Pastarojoje dalyvavo1,5 mln. žmonių, kurie išreiškė palaikymą šeimai kaip vyro ir moters sąjungai. Eiseną Romoje palaikė tiek pasaulietiniai, tiek katalikiškieji Italijos judėjimai ir draugijos taip pat kitos krikščioniškosios Bažnyčios, Romos musulmonų ir žydų bendrijos.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt