Gegužę Nacionaliniame gailestingumo kongrese Vilniuje laukiami tikintieji

2016 m. gegužės 6–8 dienomis Vilniuje vyks Nacionalinis gailestingumo kongresas – didžiausias Gailestingumo jubiliejaus renginys, kuriame laukiami tikintieji iš visos Lietuvos. Dauguma kongreso renginių vyks Vilniaus senamiestyje, o pagrindine susibūrimo vieta taps Katedros aikštė.

Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas, sausio 19 d. sukvietęs renginio organizacinę grupę, akcentavo, kad būtent iš Vilniaus žinia apie Dievo Gailestingumą išplito po pasaulį, tad čia rengiamas Lietuvos vyskupų inicijuotas pagrindinis Gailestingumo jubiliejaus renginys. Organizatoriai sieks, kad kongresas kiekvienam dalyviui taptų impulsu autentiškai išgyventi Gailestingumo jubiliejų asmeniškai ir bendruomenėje.

Arkivyskupas G. Grušas sako: „Kiekvieną tikintįjį kviečiame leistis į širdies atsivertimo kelią, piligrimystę Vilniuje, kuris dar vadinamas Gailestingumo miestu“. Kongreso dienomis vietos gyventojai ir svečiai bus kviečiami kartu melstis, pažinti Gailestingumo slėpinį ir patirti jį per Susitaikinimo sakramentą. Rengėjai taip pat žada žmones kviesti meilės mainams: priimti ir daryti gailestingumo darbus. Vilniečiai skatinami priimti nakvynei atvykstančius iš kitur ir taip atlikti gailestingumo darbą.

Penktadienio vakarą lauks kultūriniai-evangelizaciniai renginiai įvairiose Vilniaus bažnyčiose ir senamiesčio erdvėse. Šeštadienį vyks užsiėmimai apie gailestingumą kasdienybėje ir jos išbandymuose, popietę susirinkusieji švęs Mišias Katedros aikštėje, po jų dalinsis vaišėmis prie bendrystės stalo, dalyvaus koncerte. Sekmadienį visą renginį vainikuos džiugus liudijimas miestui ir šaliai – tikinčiųjų procesija nuo Lietuvos Respublikos Seimo į Katedros aikštę, kur bus aukojamos šv. Mišios. Tikimasi, kad kongrese išgirstos mintys, patyrimai, pasiryžimai, dalyvius įkvėps ateityje asmeniškai ir bendruomenėje praktiškai dalintis patirtu gailestingumu.

Jau dabar visi tikintieji kviečiami ruoštis šiam įvykiui ir renginio organizatorius palaikyti popiežiaus Pranciškaus pasiūlyta malda. Vilniuje yra sudaryta organizacinė kongreso grupė, o pasirengimą vyskupijose koordinuos vietos vyskupų paskirti kunigai. Netrukus bus paskelbta išsami Kongreso programa, išankstinė registracija dalyviams internetu, renkami savanoriai.

Ypatingasis gailestingumo jubiliejus, popiežiaus Pranciškaus paskelbtas bule „Misericordiae Vultus“, prasidėjo 2015-ųjų gruodį, o baigsis 2016-ųjų lapkritį. Popiežius kviečia, kad ypač šie metai „būtų persmelkti gailestingumo mums artinantis prie kiekvieno žmogaus ir nešant jam Dievo gerumą ir švelnumą!“ (MV 5)

Lietuvos vyskupai Gailestingumo jubiliejui skirtame laiške rašo: „Kviečiame visus dalyvauti Gailestingumo kongrese, vyksiančiame 2016 metais gegužės 6–8 dienomis Vilniuje. Sustiprinsime ryšį su Kristumi, kartu gilinsimės į Dievo gailestingumo slėpinį, viešai liudysime tikėjimą ir dalinsimės su kitais džiaugsmu, kad priklausome Jėzui Kristui, kuriame mums yra apsčiai išlietas Dievo gailestingumas.“

Daugiau informacijos –
Živilė Šeporaitytė, Vilniaus arkivyskupijos kurijos komunikacijos koordinatorė,
tel. 8  646 67 844, el. p. komunikacija@vilnensis.lt  
www.kongresas.lt